Silicea – zastosowanie i właściwości

Silicea – zastosowanie i właściwości

Silicea to nazwa leku homeopatycznego lub też suplementu diety, którego składniki aktywne naturalnie występują w wodzie morskiej, piasku, krzemieniu i ludzkim ciele. Jest to głównie krzemionka. Jakie są właściwości silicea i jak należy ją stosować? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Właściwości krzemu

Krzem jest pierwiastkiem, który dostarczany jest do organizmu wraz z pożywieniem. Jest to jeden z niezbędnych do funkcjonowania mikroelementów. W ludzkim ciele krzem bierze udział w biosyntezie kolagenu. Od tego czy krzem będzie dostarczany w wystarczającej ilości zależy, między innymi, prawidłowy rozwój kośćca, stan skóry włosów i paznokci, skuteczne działanie układu odpornościowego, a także elastyczność i wytrzymałość ścian naczyń krwionośnych. Nie sposób przecenić wpływu krzemu na jakość kośćca, jak wynika z najnowszych badań, krzem odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu gęstości mineralnej kości. W związku z tym, jest on z powodzeniem stosowany w łagodzeniu objawów i profilaktyce osteoporozy. Oprócz tego, krzem jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania chrząstek, ścięgien i więzadeł.

Kiedy suplementować silicea?

W ramach leczenia metodami homeopatycznymi silicea jest stosowana w razie dolegliwości takich jak: przewlekłe, ropne infekcje węzłów chłonnych, zaburzenia wzrostu, choroby układu nerwowego, zapalenia oczu, uszu i gardła, a także przy zapaleniach pęcherza moczowego. Ponieważ składnikiem aktywnym jest w silicea krzemionka suplement ten może być także stosowany w celu wzmocnienia łamliwych paznokci i kości, a także w łagodzenia przebiegu osteoporozy oraz w przypadku przesuszonej skóry i włosów. Silicea jest też polecana do wspomagania procesu zanikania blizn.

Gdzie i jak wybierać suplementy z silicea – silicea sklep

Silicea jest sprzedawana pod postacią leku homeopatycznego, jak i jako suplement diety zawierający krzemionkę. W obu przypadkach będzie miała inne właściwości. Oferujący silicea sklep lub apteka powinien wyraźnie zaznaczyć jaki jest charakter danego produktu. Warto wiedzieć, że zawartość silicea w lekach homeopatycznych jest bardzo niska, co jest związane ze specyficznymi założeniami homeopatii. Tymczasem, suplementy diety zawierające silicea mogą cechować się wyższą zawartością tej substancji. Wybierając produkt zawierający silicea dobrze jest zwrócić uwagę na to jaka ilość substancji czynnej jest w nim zawarta. Sprzedający silicea sklep może dysponować różnymi wariantami tego suplementu z dodatkowymi witaminami czy też z innymi substancjami aktywnymi.