Sztuczne rzęsy – jak je wybrać i nakładać?

Sztuczne rzęsy – jak je wybrać i nakładać?

Piękne, długi rzęsy nadają kobiecemu spojrzeniu tajemniczości. Sprawiają też, że wygląda się wyjątkowo. Niestety, nie każda z nas może się nimi pochwalić. Na szczęście, tam, gdzie zawiodła natura, z pomocą przychodzi kosmetologia. Jednym z ciekawszych rozwiązań wydają się być w tym kontekście sztuczne rzęsy. Można nałożyć je w gabinecie kosmetycznym. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby kupić je w jednej z drogerii i zaaplikować samodzielnie.

Sztuczne rzęsy i ich rodzaje

Odwiedzając drogerię możemy być zaskoczeni, z jak wieloma rodzajami sztucznych rzęs mamy w tym miejscu do czynienia. Obecnie za najbardziej atrakcyjne uważane są te na pasku. Ich aplikacja jest nieskomplikowana, a solidność na tyle duża, że ich pięknym wyglądem można cieszyć się nawet przez kilkanaście godzin. Oczywiście, nie wszystkie rodzaje rzęs na pasku są jednakowo atrakcyjne. Podczas dokonywania wyboru warto oceniać więc nie tylko ich długość i gęstość, ale i sam pasek. Najlepiej, jeśli jest on estetyczny, bo gwarantuje bardziej naturalny wygląd końcowy.

Jeśli pasek, mimo wszystko, sprawia wrażenie rozwiązania nienaturalnego, nic nie stoi na przeszkodzie zakupowi sztucznych rzęs w kępkach. Można je wykorzystywać na dziesiątki sposobów. Tylko od nas zależy więc to, czy efekt końcowy ich stosowania będzie mniej, czy też bardziej naturalny. Niestety, kępki to propozycja skierowana przede wszystkim do osób mających pewne doświadczenie w aplikowaniu sztucznych rzęs. Bez odrobiny wprawy trudno liczyć na olśniewający efekt. Z czasem mogą okazać się jednak fantastycznym rozwiązaniem.

Nakładanie krok po kroku

Chcąc nałożyć sztuczne rzęsy profesjonalnie warto pamiętać przede wszystkim o tym, że z aplikacją tych na pasku nie należy zwlekać. Najlepiej zrobić to natychmiast po wykonaniu makijażu oka. Nasze naturalne rzęsy są wtedy wilgotne, ich połączenie z rzęsami sztucznymi staje się więc bardziej naturalne. Początkowo możemy mieć trudność z osiągnięciem optymalnego efektu. Warto więc najpierw nałożyć tusz i rzęsy na jedno, a dopiero potem na drugie oko.

Naklejanie rzęs na pasku przynosi satysfakcjonujące rezultaty przede wszystkim wtedy, gdy dysponujemy wysokiej jakości klejem do rzęs. Ten, który jest dodany do zestawu, często nie satysfakcjonuje, warto więc kupić oddzielne opakowanie kleju sugerując się opiniami innych użytkowników oraz korzystając ze wsparcia sprzedawcy. Przyklejanie rzęs w kępkach przebiega bardzo podobnie. Jest jednak czynnością pracochłonną, warto więc przystąpić do jej wykonywania z pewnym wyprzedzeniem.