Gdzie szukać pomocy przy oznaczeniach produktów w szeroko pojętym przemyśle?

Gdzie szukać pomocy przy oznaczeniach produktów w szeroko pojętym przemyśle?

Znakowanie produktów, czyli etykietowanie, to dzisiaj domena prawie każdej branży – znaczy się zarówno metalowe płytki w smartfonach czy laptopach, a także przesyłki kurierskie, pocztę oraz towar na sklepowych półkach. Etykietę otrzymuje także nowo wyprodukowany towar, który dopiero zostanie wysłany do odbiorców. Jak wydrukować etykiety na swoje potrzeby?

Skala problemu, czyli ile etykiet potrzebujemy

Ilość etykiet oczywiście w pierwszej kolejności zależy od tego, jaką ilość produktów musimy znaczyć – dopiero wtedy decydujemy się na określoną drukarkę etykiet. Zdarza się, że używamy drukarek tylko sporadycznie, ale często bywa i tak, że używane są na skalę przemysłową. Zależnie więc od swoich potrzeb musimy wybrać drukarki etykiet sklep internetowy, które najlepiej będą wpisywać się w potrzeby naszego przedsiębiorstwa – mogą być to zarówno nieduże, stacjonarne urządzenia, które bez problemu zmieszczą się w biurze, oraz duże drukarki etykiet o przeznaczeniu przemysłowym, jak i poręczne urządzenia mobilne do używania w sklepie czy magazynie. Koniecznie jednak warto zwrócić uwagę na ich właściwości, a w tym na pewno pomoże nam specjalista w tej branży.

Drukarki etykiet sklep internetowy – rodzaje

Drukarki etykiet to urządzenia o różnych właściwościach i parametrach. Koniecznie więc trzeba dobrać je adekwatnie do swoich potrzeb. Przede wszystkim muszą być dostosowane pod względem wydajności oraz wytrzymałości, a także pod względem obsługi – stacjonarne lub mobilne. Istotny jest także rodzaj wydruku – czarno-biały lub kolorowy, a także jego trwałość.

Niektóre drukarki etykiet sklep internetowy drukują tylko czarno-białe etykiety o bardzo niskiej trwałości – taki rodzaj etykiet powszechnie używa się na przykład w sklepach. Jeśli etykieta ma być znacznie bardziej trwała i odporna na wilgoć i inne czynniki, to koniecznie trzeba postawić na znacznie bardziej zaawansowane urządzenie. Do wyboru mamy przede wszystkim drukarki etykiet:

– termiczne,
– termotransferowe.

Warto także zwrócić uwagę na takie parametry jak szerokość i rozdzielczość wydruku, pamięć wewnętrzną czy dodatkowe funkcje, na przykład laminowanie, co jeszcze bardziej wpływa na jakość i trwałość wydruku.

Jako że im bardziej zaawansowane urządzenie, tym również droższe – dlatego jego wybór powinien być dobrze przemyślany, aby drukarka etykiet jak najlepiej wpisywała się w potrzeby konkretnej branży i danego przedsiębiorstwa. Warto więc dobrze przemyśleć tego rodzaju zakup i skonsultować swój wybór ze specjalistą w tym zakresie.